Planowanie i nadzorowanie ewakuacjiNadzorowanie ewakuacji - BHP Adler

Jesteśmy firmą prężnie działającą na rynku od wielu lat w zakresie BHP. Nieszczęśliwe i niespodziewane wydarzenia to coś, czego czasami nie jesteśmy w stanie uniknąć czy przewidzieć. Ważne jest zatem, aby zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo w firmie. Świadczymy profesjonalne usługi planowania i nadzorowania ewakuacji. Wiemy, jak ciężkie jest właściwe kierowanie tłumami ludzi, którzy pospiesznie próbują opuścić budynek. Dlatego przychodzimy Państwu z pomocą!

Nadzorowanie ewakuacji - pełna kontrola i bezpieczeństwo

Podczas nagłych wydarzeń, takich jak pożar potrzebny jest odpowiedni plan, dzięki któremu będziemy mogli nadzorować całą ewakuację. Pozwoli Państwu to zapanować nad sytuacją i zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści sporządzają schematy postępowania dopasowane pod układ budynku. Profesjonalnie opracowany harmonogram pozwoli Państwu na podejmowanie szybko wszelkich działań oraz skuteczne nadzorowanie ewakuacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu, Wasza firma jest zabezpieczona i w razie nagłych wypadków możesz działać ze spokojem i podejmować rozsądne i przemyślane kroki.

Nasze plany rozpisane są w taki sposób, aby wszystko było czytelne i zrozumiałe, dzięki czemu będziesz mógł nadzorować ewakuację bez żadnych problemów.  Procedura sporządzona jest zgodnie z przepisami obowiązującymi w polskim prawie. Gwarantujemy Ci, że będziesz zadowolony z naszych niezastąpionych usług planowania i  nadzoru ewakuacji.

Zastosuj plan i nadzorowanie ewakuacji w swojej firmie

By zapewnić bezpieczeństwo wszystkich pracownikom Twojego zakładu, skorzystaj z naszych profesjonalnych usług nadzorowania ewakuacji i zaufaj doświadczeniu. Nasi specjaliści posiadają odpowiednią wiedzę i wieloletni staż pracy, dzięki czemu możesz być pewny, że plan i strategia działania zostanie opracowana precyzyjnie. Stosujemy sprawdzone, nowoczesne metody, które sprawdzą się doskonale w przypadku nieszczęśliwego i nagłego wydarzenia, jak między innymi pożar.

Jeśli potrzebujesz naszej pomocy, niezwłocznie skontaktuj się z nami, a my udzielimy Ci jej. Razem z nami stworzysz miejsca pracy, które będą bezpieczne dla pracowników, a Ty będziesz mógł sprawować nad wszystkim kontrolę i nadzorować ewakuację. Przygotujesz się na najgorsze i nic Cię nie zaskoczy. Nasza firma pomoże Państwu skutecznie nadzorować ewakuację, aby każda osoba znajdująca się w budynku mogła swobodnie i bezpiecznie go opuścić. Nasz usługi nie zawiodą Cię na żadnym kroku.

 

Informacje prawne

 

Dokumenty wchodzące w skład planu ewakuacji osób w przypadku powstania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.

 

  1. Zarządzenie Dyrektora w sprawie organizacji ewakuacji osób w przypadku powstania pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia.
  2. Charakterystyka obiektu zawierająca:

a) informacje ogólne,

b) informacje szczegółowe, w tym:

– opis budynku i jego konstrukcji,

– opis wykorzystania pomieszczeń ze szczególnym uwzględnieniem pomieszczeń najbardziej zagrożonych,

– opis dróg ewakuacyjnych,

  1. Plan ogólny obiektu (-ów) zawierający:

a) usytuowanie obiektów na działce,

b) ulice dojazdowe do obiektu,

c) legendę z nazwami budynków rozmieszczonych na działce,

d) oznaczenie placów (budynków) przeznaczonych na zapasowe miejsce ewakuacji.

 

  1. Schemat sytuacyjny obiektów zawierający:

a) szkice wszystkich kondygnacji z zaznaczeniem:

– nazwy wszystkich pomieszczeń i stref pożarowych

– kierunków ewakuacji osób z poszczególnych pomieszczeń.

  1. Koncepcja rozmieszczenia ewakuowanych osób zawierająca:

a) nazwę i szkic zapasowego miejsca ewakuacji z zaznaczeniem dróg dojścia,

b) nazwę i szkic docelowy miejsc ewakuacji z zaznaczeniem dróg dojścia (dojazdu) oraz określeniem liczby pacjentów w pomieszczeniach docelowego miejsca ewakuacji.

 

  1. Harmonogram zasadniczych czynności ewakuacyjnych zawierający:

a) katalog zadań przewidzianych do realizacji z uwzględnieniem osób zobowiązanych do ich wykonania, czasu realizacji, sposobów powiadamiania osób odpowiedzialnych, numerów telefonów itp.,

b) dwa warianty realizacji zadań (w czasie godzin i po godzinach pracy),

 

  1. Obsada etatowa osób zatrudnionych w ... – zawierająca:

a) katalog stanowisk zatrudnionych osób z uwzględnieniem ilości (na poszczególnych zmianach) oraz zadań ewakuacyjnych przewidzianych do realizacji dla każdego pracownika.

 

  1. Wzór zgłoszenia zdarzenia do jednostki straży pożarnej.
  2. Wzór sprawozdania z akcji ratowniczej.
  3. Wykaz osób zapoznanych z planem ewakuacji (z podpisami).


« Powrót do strony głównej