Dobór srodków ochrony indywidualnejDobór środków ochrony osobistej Kraków

Jednym z podstawowych zadań pracodawców jest zapewnienie swoim pracownikom kompleksowej ochrony podczas wykonywania pracy. Obowiązujące zasady z tego zakresu są zawarte w Kodeksie pracy. Będąc właścicielem firmy musisz liczyć się z koniecznością doboru środków ochrony osobistej dla swoich pracowników.

Na czym polega dobór środków ochrony osobistej?

Środki ochrony  to wszelkie materiały, urządzenia czy wyposażenie, które przeznaczone są do ochrony pracowników przed toksycznymi materiałami, niebezpiecznymi środkami i innymi zagrożeniami, które mogą występować lub zdarzyć się w miejscu pracy. Kodeks pracy zawiera przepisy, które zobowiązują pracodawcę do zapewnienia pełnej gamy środków niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa dla pracowników całkowicie nieodpłatnie. Pracownicy natomiast mają obowiązek używania ich.

Usługi firmy BHP Adler

Jesteśmy firmą prężnie działającą na rynku od kilkunastu lat. Przez ten czas zdobywaliśmy cenne doświadczenie w pracy z różnymi branżami. Oferujemy Państwu szereg usług mających na celu efektywne wspieranie firm. Wśród nich znajduje się usługa doboru środków ochrony osobistej. Wybierając naszą firmę, mają Państwo gwarancję profesjonalnego i kompleksowego dobrania środków ochrony osobistej, zgodnych ze specyfiką danego zakładu i z ewentualnymi zagrożeniami.

Zgodnie z przepisami prawnymi, dobór środków ochrony osobistej musi być poprzedzony sporządzeniem oceny, której zadaniem jest określenie, jakie środki ochrony osobistej są konieczne do zapewnienia pracownikom bezpiecznej pracy w danym miejscu. Obejmować ona musi szeroką i szczegółową analizę ewentualnych zagrożeń i ich ocenę, a także analizę dostępnych na rynku produktów.

Przeprowadzenie całej procedury może być niemożliwe dla osób, które nie posiadają doświadczenia w tej dziedzinie. Wybierając usługi naszej firmy mają Państwo gwarancję rzetelnej usługi przeprowadzenia kompleksowej analizy i oceny, a także doboru według niej wszystkich niezbędnych środków koniecznych do zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy.« Powrót do strony głównej